Bartłomiej Dobroczyński

Dr hab. psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim

Opis eksperta
Bartłomiej Dobroczyński image_mask_view
Dr hab. Bartłomiej Dobroczyński jest psychologiem, pracownikiem naukowym Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, członkiem Kolegium Interdyscyplinarnego Centrum Etyki Wydziału Filozoficznego UJ. Spod jego pióra wyszły m.in. następujące książki : "Ciemna strona psychiki. Geneza i historia idei nieświadomości", "III Rzesza Popkultury i inne stany", "Idea nieświadomości w polskiej myśli psychologicznej przed Freudem", Kłopoty z duchowością. Szkice z pogranicza psychologii", "Listy profana. Między psychologią a religią". Prywatnie zajmują go "Indianie wszystkich Ameryk, Muzyka, grafika komputerowa, gra na bębnie i pianinie, ornitologia/entomologia, bieganie."

Miłość to nie uczucie

Miłość to nie uczucie
Miłość romantyczna to jest taki upragniony przez wszystkich haj, czy też odlot. W istocie rzeczy jest kulturowym opracowaniem pewnego tematu.
Czytaj więcej

Kim my Polacy właściwie jesteśmy?

Kim my Polacy właściwie jesteśmy?
Wyrwanie się spod opieki tak wielkiego „ojca” jest bardzo trudne. A tak długo, jak długo się nie wyrwiemy spod opieki takiego "ojca", tak długo z nami nic dobrego tutaj nie będzie.
Czytaj więcej

Dzisiaj związek nie jest najważniejszy

Dzisiaj związek nie jest najważniejszy
Co i w jaki sposób kształtuje przyszłość relacji między ludźmi.
Czytaj więcej

Płynna ponowoczesność

Płynna ponowoczesność
Zapraszamy na cykl rozmów z naszym znakomitym ekspertem dr hab. Bartłomiejem Dobroczyńskim. Odcinek pierwszy: o tym, co się kończy.
Czytaj więcej
Wyświetlono rezultaty 1-4 z 4.