Norman E. Rosenthal M.D.

Psychiatra, naukowiec, jako pierwszy opisał depresję sezonową.

Opis eksperta
Norman E. Rosenthal M.D. image_mask_view

Dr Norman E. Rosenthal jest światowej sławy profesorem psychiatrii w Psychiatry at Georgetown Medical School. Jako pierwszy opisał sezonowe zaburzenie afektywne (SAD), czyli tak zwaną depresję sezonową. Opublikował ponad 200 artykułów naukowych i wiele książek popularno-naukowych. Jest również medycznym dyrektorem w Capital Clinical Research Associates w Rockville, Maryland, USA, gdzie kieruje badaniami w zakresie farmakologii i medycyny komplementarnej.

Pomimo świetnej kariery naukowej, Dr Rosenthal nigdy nie zrezygnował z prywatnej praktyki w Waszyngtonie, gdyż, jak mówi, to pacjenci są jego inspiracją do dalszych badań.

Ostatnio, Dr Norman Rosenthal zainteresował się Medytacją Transcendentalną i propaguje jej stosowanie w leczeniu wielu zaburzeń, zarówno natury psychicznej, jak i fizycznej. 

10 praktycznych wskazówek, jak skutecznie kontrolować swój gniew

10 praktycznych wskazówek, jak skutecznie kontrolować swój gniew
Zazwyczaj eksplozja nieopanowanej złości przynosi więcej szkód, niż korzyści, ale należy pamiętać, że gniew ma swoją adaptacyjną wartość.
Czytaj więcej

Czy ktoś z Twoich bliskich cierpi na depresję?

Czy ktoś z Twoich bliskich cierpi na depresję?
Tekst ten został napisany z myślą o tym, aby pomóc czytelnikowi w dostrzeganiu objawów depresji, które mogą pojawić się u jego przyjaciół, partnerów lub innych bliskich osób.
Czytaj więcej
Wyświetlono rezultaty 1-2 z 2.