Newsletter

Otrzymuj regularnie informacje o najnowszych artykułach i wydarzeniach

Dodaj wydarzenie

Poinformuj tysiące zainteresowanych osób, w jakich szkoleniach, konferencjach i warsztatach warto brać udział.
Dodaj wydarzenie

Pozytywna Terapia Rodzin. Rodzina w roli terapeuty

brak obrazka
Autor: Nossrat Peseschkian (tłum. Roman Ciesielski)
Tytuł: "Pozytywna Terapia Rodzin. Rodzina w roli terapeuty"
Data wydania: 01.07.2015
nr ISBN: ISBN 978-83-62182-53-4
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Continuo
WWW: http://www.continuo.wroclaw.pl/home?func=productPage&pid=151&cid=1&prid=0&wid=46
Pozytywna Terapia Rodzin. Rodzina w roli terapeuty to pierwszy polski przekład publikacji w całości poświęconej nowej metodzie leczenia, jaką jest Psychoterapia Pozytywna.

„Podejście to, zgodnie z założeniem jego twórcy, profesora Nossrata Peseschkiana, ma walory uniwersalne i koresponduje z duchem naszych czasów. Łączy ono w sobie główne koncepcje współczesnych szkół psychoterapii, zachowując jednak swoją niepowtarzalną tożsamość. Kolorytu nadaje mu sama osoba Peseschkiana, który z uwagi na osobistą historię (Pers z pochodzenia, aktywny naukowo i zawodowo w Niemczech Zachodnich) wykazywał się szczególną wrażliwością na kontekst transkulturowy. Nieprzypadkowo doszukiwał się on związków zachodzących między osobistym cierpieniem osób chorych a wpływem środowiska społeczno-kulturowego.
Psychoterapia Pozytywna jest oryginalnym połączeniem mądrości Zachodu z bogatą tradycją krajów Bliskiego i Środkowego Wschodu. Ta ostatnia zaznacza tutaj swoją obecność za pomocą bogatych w znaczenie metafor i przypowieści oraz odwołując się do języka wyobraźni i intuicji."

Roman Ciesielski
dyrektor
Wrocławskiego Instytutu Psychoterapii
i Wrocławskiego Centrum Psychoterapii