Newsletter

Otrzymuj regularnie informacje o najnowszych artykułach i wydarzeniach

Dodaj wydarzenie

Poinformuj tysiące zainteresowanych osób, w jakich szkoleniach, konferencjach i warsztatach warto brać udział.
Dodaj wydarzenie

Szkolne wyzwania

brak obrazka
Autor: Monika Gregorczuk, Barbara Kołtyś
Tytuł: "Szkolne wyzwania"
Data wydania: 30.09.2015
nr ISBN: 978-83-7788-536-9
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Edgard
WWW: www http://www.samosedno.com.pl/szkolne-wyzwania-jak-madrze-wspierac-dziecko-w-dorastaniu,1332.html
Szkolne wyzwania to kompendium wiedzy dla rodziców, wychowawców, nauczycieli i pedagogów. Książka obejmuje szeroki zakres tematów związanych z funkcjonowaniem dziecka w środowisku szkolnym i rodzinnym. Autorki książki, Monika Gregorczuk i Barbara Kołtyś, omawiają najważniejsze zagadnienia, które dotyczą uczniów od klasy pierwszej szkoły podstawowej do ostatniej klasy szkoły średniej, m.in. gotowość szkolną i adaptację w nowym środowisku, interakcje rówieśnicze i konflikty, relacje z nauczycielami, motywację do nauki, specyficzne trudności w uczeniu się, m.in. dysleksję i dyskalkulię, reagowanie na przemoc w szkole i internecie, a także wspieranie w klasie dziecka z ADHD i zespołem Aspergera.

Każdy rozdział zawiera dokładne omówienie konkretnego zagadnienia, porady wychowawcze, informacje, jak rozpoznać sygnały świadczące o trudnościach dziecka (pytania, które możemy sobie postawić, scenariusze rozmów z dziećmi), a także sposoby postępowania i wskazówki, jak stawić czoła trudnościom. W ksiażce znajdują się również kwestionariusze dla rodziców, nauczycieli i pedagogów, które pomogą rozpoznać niepokojące zachowania u dzieci i w porę zareagować.

W serii Samo Sedno ukazują się nowoczesne poradniki wspierające rozwój osobisty i zawodowy, przygotowane przez specjalistów. Dopracowane pod względem merytorycznymi i napisane przystępnym językiem trafiają w samo sedno!