Staż Gestalt - roczny program rozwoju osobistego w Krakowie

Dla wszystkich
Dla specjalistów
300 godzin pracy ze sobą w oparciu o proces grupowy. Doświadczanie, pełne uzmysłowienie sobie własnych uczuć, trudności, wpływu wywieranego na innych. Głęboka transformacja, która wnosi w życie nową jakość. Propozycja przeznaczona jest dla wszystkich zainteresowanych rozwojem, a jednocześnie stanowi pierwszy etap edukacji profesjonalnych terapeutów.

Intensywny program rozwoju osobistego pozwala poznać podstawy psychoterapii Gestalt poprzez własne doświadczenie. Skierowany jest do wszystkich, którzy pragną poszerzyć świadomość siebie w kontakcie z innymi, rozwinąć własny potencjał, polepszyć jakość i satysfakcję w relacjach.

Uczestnicy kursu podnoszą świadomość własnego stylu funkcjonowania w grupie, sposobu wchodzenia w kontakt i budowania więzi. Mają okazję zaobserwować stosowane przez siebie mechanizmy unikania kontaktu. Poznają wpływ systemu rodzinnego na osobowość oraz sposób interpretacji wydarzeń i zachowań innych ludzi. Rozpoznają swoje potrzeby w relacjach z drugim człowiekiem i frustracje wynikające z niezaspokajania tych pragnień. Z czasem uczą się efektywnie zaspokajać swoje potrzeby emocjonalne w kontaktach międzyludzkich.
GŁÓWNE ATUTY PROGRAMU SZKOLENIOWEGO


  • Rozwój osobisty i pierwszy zaliczony rok w Szkole Psychoterapeutów
Osobom zainteresowanym rozwojem własnym, roczny Staż Gestalt daje pełen pakiet korzyści osobistych. Dla uczestników zdecydowanych podjąć naukę w Szkole Psychoterapeutów jest znakomitym wprowadzeniem do teorii i praktyki Gestalt, a także stanowi pierwszy zaliczony rok spośród 4 lat nauki. Dodatkowym plusem jest fakt, że decyzję o zakończeniu stażu lub kontynuacji kształcenia uczestnik może podjąć pod koniec roku stażowego.

  • Nauka poprzez doświadczenie
Uczestnicy stażu poznają podstawy psychoterapii Gestalt poprzez doświadczenie własne – w odniesieniu do siebie i swojego funkcjonowania, dzięki czemu poszerzają świadomość siebie w kontakcie z innymi. Przyszli psychoterapeuci poznają w sposób doświadczeniowy metodę, której chcą się uczyć.

  • Praca nad sobą w oparciu o preces grupowy
Staż jest formą pracy nad sobą i sposobem rozwoju osobistego w oparciu o zasoby grupy i proces grupowy. Dzięki intensywnym wymianom pomiędzy uczestnikami i wychodzeniu poza społecznie warunkowane role, uczestnicy grupy mają szansę doświadczać siebie w sposób bardziej autentyczny.


JAKIE EFEKTY OSIĄGNIESZ?


  • Uświadomisz sobie własny styl funkcjonowania w grupie, sposób wchodzenia w kontakt i budowania relacji, mechanizmy unikania kontaktu.
  • Poszerzysz świadomość siebie w kontakcie z innymi.
  • Poznasz wpływ systemu rodzinnego na osobowość oraz nadawanie znaczeń ludziom i zjawiskom życiowym.
  • Rozpoznasz swoje potrzeby w relacjach z drugim człowiekiem i zdiagnozujesz frustracje wynikające z niezaspokajania tych pragnień.
  • Nauczysz się, jak efektywnie zaspokajać swoje potrzeby emocjonalne w kontaktach międzyludzkich.
  • Rozwiniesz indywidualny potencjał i dowiesz się, jak uruchamiać zasoby kreatywności w relacji z drugim człowiekiem (także z klientem)
  • Przygotujesz się do udziału w szkoleniu profesjonalnych umiejętności psychoterapeutycznych w Szkole Psychoterapeutów Gestalt


"Udział w Stażu Gestalt jest najlepszym prezentem, jaki możemy podarować sobie samym. To najważniejsza podróż życia, w trakcie której dowiadujemy się, kim jesteśmy oraz z jakiego powodu i jak chcemy być.” - wyjaśnia Renata Procak, psychoterapeutka i trenerka, prezes Instytutu Gestalt.

Staż Gestalt prowadzony jest od ponad 20 lat w Instytucie Terapii Gestalt, pionierskim ośrodku nurtu Gestalt w Polsce, którego tradycje kontynuuje Instytut Gestalt.

 Program można wykorzystać tylko dla własnego rozwoju lub kontynuować naukę w Szkole Psychoterapeutów i zdobyć uprawnienia do wykonywania zawodu psychoterapeuty w oparciu o teorię i metodologię Gestalt. Decyzję o zakończeniu stażu lub kontynuacji kształcenia uczestnik może podjąć pod koniec roku stażowego.

Więcej informacji i zgłoszenia: http://instytutgestalt.pl/szkolenia/staz-gestalt/#kontakt_link

Logo gestalt

Chcesz dowiedzieć się więcej o Gestalt? Zapraszamy do lektury wywiadu z Izabelą Osińską - psychoterapeutką i terapeutkąGestalt:


GESTALT- W DRODZE DO PEŁNI

Koszt

8150 pln 4150.00 pln w momencie zawarcia umowy oraz 10 wpłat po 400.00 pln płatnych co miesiąc według harmonogramu wpłat. Możliwość noclegu w warunkach materacowych.

Organizator

Instytut gestalt

Jak się zapisać

Poprzez formularz na stronie: http://instytutgestalt.pl/szkolenia/staz-gestalt/#kontakt_link
brak obrazka
Temat: "Staż Gestalt - roczny program rozwoju osobistego w Krakowie"
Data: 19.08.2017 - 31.07.2018
Miasto: Kraków
Adres:
Gwarna 2B
WWW: http://instytutgestalt.pl/szkolenia/staz-gestalt-krakow/

Newsletter

Otrzymuj regularnie informacje o najnowszych artykułach i wydarzeniach

Dodaj wydarzenie

Poinformuj tysiące zainteresowanych osób, w jakich szkoleniach, konferencjach i warsztatach warto brać udział.
Dodaj wydarzenie